Regulamin określa zasady sprzedaży artykułów oferowanych przez sklep Wizualny.com ,

Właścicielem sklepu jest firma Visual Jan Cielma NIP 7842399536

62-200 Gniezno ul.Paderewskiego 60

 

Postanowienia ogólne

 

1. Regulamin określa zasady składania zamówień oraz sprzedaży towarów przez sklep internetowy

a. sklep wizualny prowadzi sprzedaż towarów z zakresy dekoracji wnętrz, naklejek, wydruków, artykułów reklamowych dla firm

2. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją postanowień Regulaminu Sklepu.

3. Sklep Wizualny.com prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet.

4. Do każdego zamówienia wystawiana jest faktura VAT

5. Umowa sprzedaży zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim pomiędzy kupującym a właścicielem sklepu, firmą  Visual Jan Cielma

Prezentacja produktów

6. Wszystkie produkty  oferowane w sklepie są fabrycznie nowe ,

sprzedawca nie posiada na stanie gotowych produktów , wszystkie wzory produkowane są dopiero po założeniu zamówienia sklepie internetowym.

7.   Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek 23% VAT.

8.   Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia.

9.   Wizualny.com  zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty,

przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

10.   Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów i realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania zamówień na te towary, aż do wyczerpania się zapasów.

11. Prezentowane produkty mogą się nieznacznie różnić od prezentowanych w tym czcionki, wzory z uwagi na ich aktualizacje

w programach graficznych.

12.   W przypadku błędu w cenie lub opisie, sklep zastrzega sobie możliwość anulowania zamówień zawierających niewłaściwe informacje.

Klient otrzyma pocztą elektroniczną propozycję podtrzymania umowy z właściwymi danymi lub jej anulowania. W przypadku braku odpowiedzi zamówienie zostanie anulowane.

13.   Wszystkie znaki towarowe i nazwy zostały wykorzystane wyłącznie w celach prezentacji produktów i są własnością producentów.

 

Składanie zamówień

1. Zamówienia można składać na stronie sklepu Wizualny.com

2. W przypadku podania nie prawdziwych, nie pełnych lub błędnych danych - Sprzedający spróbuje skontaktować się z Kupującym w celu ich uzupełnienia lub sprostowania. Jeśli kontakt nie będzie możliwy Sprzedający może odstąpić od umowy sprzedaży.

3. Zamówienia złożone po godzinie 12.00, w soboty, niedziele oraz święta rozpatrywane będą od rana w pierwszym, najbliższym dniu pracy.

4. W przypadku zamówień nietypowych sklep zastrzega sobie możliwość dodatkowej weryfikacji zamówienia drogą internetową lub telefonicznie.

5. Wysyłkę za pobraniem realizujemy do kwoty 300 zł

7. Jeżeli po złożeniu zamówienia okaże się, iż zamówiony artykuł jest obecnie niedostępny, kupujący zostanie o tym niezwłocznie poinformowany e-mailem lub telefonicznie.

W przypadku zaistnienia takiej sytuacji, kupujący podejmuje decyzje o jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).

8. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu lub wycofać je do momentu wyprodukowania zamówienia.

Wprowadzanie zmian lub wycofanie jest możliwe poprzez kontakt e-mailem pod adresem biuro@wizualny.com

Płatność

1. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:

a. płatność przy odbiorze - należność pobiera kurier możliwe do kwoty 300 zł

b. płatność przelewem bankowym bezpośrednio na konto właściciela sklepu firmy VISUAL Jan Cielma Nr konta WBK 48 1090 1375 0000 0001 1302 8635

2. W przypadku wyboru formy płatności na zasadzie przedpłaty (przelew bankowy, wpłata na konto), klient jest zobowiązany uiścić płatność w ciągu 14 dni od złożenia zamówienia.

W przypadku braku płatności, zamówienie zostanie anulowane, o czym klient zostanie powiadomiony mailowo.

3. Istnieje możliwość zmiany formy płatności na prośbę klienta, po konsultacji z pracownikiem sklepu.

4. Do każdego zamówienia z dostawą na terenie Polski doliczany jest koszt dostawy kurierem

5 Do każdego zamówienia z dostawą na terenie innego kraju doliczany jest koszt dostawy ustalany indywidualnie.

6. Przesyłki zagraniczne mogą być opłacane wyłącznie przelewem na zasadzie 100% przedpłaty

Koszty i terminy i warunki dostawy

1. Standardowy czas realizacji zamówień w sklepie wizualny.com , to 1-7 dni roboczych liczony od momentu złożenia zamówienia do chwili przekazania zamówionych towarów

ze Sklepu do wysłania wybraną przez Klienta formą dostawy, przy czym uwzględniane są tu tylko dni robocze. Wizualny.com, zastrzega sobie możliwość wydłużenia terminu realizacji.

2. Termin otrzymania przesyłki to czas realizacji + przewidywany czas dostawy.

  • Czas dostawy zamówienia kurierem na terenie kraju – 1-3 dni roboczych.

  • Czas dostawy zamówienia w Europie za pośrednictwem poczty - 3 - 14 dni roboczych.

  • Czas dostawy zamówienia poza Europą za pośrednictwem poczty - 7 - 28 dni roboczych.

3. Koszty wysyłki towaru pokrywa klient.

4. Koszt dostawy zamówienia (przesyłki do 30kg)  na terenie Polski:

  • Koszt wysyłki kurierem (płatność Online lub przelewem) – 18,00 PLN

  • Koszt przesyłki pobraniowej 29,00 zł

     5. Koszty dostawy zamówienia realizowanego za granicę ustalane są indywidualnie na podstawie taryfikatora Poczty Polskiej lub wybranego kuriera.

6. Wysyłki krajowe realizowane są wyłącznie za pośrednictwem firmy kurierskiej.

7. Paczki dostarczane są jedynie w dni robocze.

8. Sklep działa poprawnie w przeglądarce Firefox, Chrome

 

Zwroty i reklamacje

1.Kupujący może zrezygnować z zakupionego produktu bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki, pod warunkiem, że produkt nie zmienił stanu

ani nie został w żaden sposób zniszczony. Do zwracanego produktu należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy

i otrzymany wraz z nim dowód sprzedaży: paragon bądź fakturę.

Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru w ciągu 14 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez kupującego.

Koszt dostawy towaru nie podlega zwrotowi.

2. Jeżeli po otrzymaniu towaru kupujący znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy powinien niezwłocznie poinformować o tym sprzedawcę.

3. Produkt uszkodzony lub wadliwy należy odesłać przesyłką kurierską lub pocztową na adres:VISUAL Jan Cielma 62-200 Gniezno ul.Paderewskiego 60 z dowodem sprzedaży: faktura VAT -  

Wszelkie reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 14 dni od ich wpłynięcia. Klient zostanie poinformowany o rozstrzygnięciu reklamacji za pośrednictwem emaila lub telefonicznie.

Produkt uszkodzony zostanie wymieniony na pełnowartościowy, a jeśli będzie to niemożliwe, sklep zwróci kupującemu równowartość ceny produktu lub zaoferuje inny produkty dostępny w sklepie.

4. Sklep nie przyjmuje zwrotów odsyłanych za pobraniem.

Ochrona danych osobowych

1. Kupujący zgadza się na przetwarzanie i wykorzystywanie swoich danych osobowych niezbędnych do realizacji zamówienia.

2. Dane osobowe umieszczone w bazie danych sklepu są przetwarzane wyłącznie dla jego potrzeb i nie są udostępniane innym podmiotom.

Dane te są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione,

zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr 133 poz. 883).

3. Kupujący ma prawo wglądu do swoich danych, ich korekty oraz żądania usunięcia ich z bazy danych sklepu.

 

Postanowienia końcowe

Wizualny.com zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian do niniejszego Regulaminu w przypadku zmiany przepisów prawa lub w celu usprawnienia działania Sklepu Internetowego, a także poprawy ochrony praw użytkowników i zapobiegania nadużyciom. Zmiana jest skuteczna w stosunku do Klientów, którzy posiadają Konto, w terminie 20 dni od daty poinformowania o zmianie Regulaminu. Klient może złożyć oświadczenie o akceptacji lub braku akceptacji nowego Regulaminu  poprzez mechanizm udostępniony przez Wizualny.com lub przesłać swoje oświadczenie na adres Wizualny.com z chwilą otrzymania oświadczenia o braku akceptacji zmian regulaminu usunie posiadane przez Klienta Konto i poinformuje go o tym fakcie.